ironowl: Iron Owl (Default)
2017-06-27 05:09 pm

Petya.A

Численні клієнти з районів повідомляють про практично паралізовану роботу. Цукрові заводи, аптечна мережа, кілька держпідприємств, мережа магазинів автозапчастин.
ironowl: Iron Owl (Default)
2017-06-27 12:52 pm
Entry tags:

Споруда стратегічного призначенняБуду сюди старшого виганяти, коли той захоче окупувати туалет з планшетом. :)
ironowl: Iron Owl (Default)
2017-06-01 02:40 pm
Entry tags:

Робоче - літо

Масово повалили в ремонт машинки з горілими відюхами.
У народу з'явилося трошки вільного часу, а на вулиці холодніше не стало.
ironowl: Iron Owl (Default)
2017-05-25 09:57 pm

Linkage 3.5

Linkage 3.5 це симулятор/дизайнер простих механізмів. Програмка маленька (4.4Мб) і досить проста для освоєння. Але не раз мене виручала, коли треба було придумати механізм трошки складніший, ніж тривіальні.
ironowl: Iron Owl (Default)
2017-05-25 08:58 am
Entry tags:

Прискорювачі Electorn-ів.

Rocket lab рапортують про успішний запуск свого Electorn-а.


Команда, очевидно, добряче намаялася в очікуванні. Погода не сприяла, але як бачимо "вікно" таки зловили. Чекаю на більш детальну інформацію.
ironowl: Iron Owl (Default)
2017-05-18 11:50 pm

18.05

У нас в госпіталі працює сестричка, татарка. Вона приїхала до Вінниці в чотирнадцятому. Ми познайомилися здається восени, я тоді якісь гостинці бійцям приносив. Згадую її розгубленість і невпевненість. Вирвана із свого кола знайомств, в чужому, холодному місті і чужому колективі. Як міг, кострубато заспокоїв її та на словах підтримав. Дав свій телефон, потім кілька разів допомагав - то речі перевезти, то ноут відчухати.
А сьогодні вона прийшла до мене на роботу з дідусем. Статечний, поважний, сухенький чоловік. Він прийшов саме в цей день, щоб подякувати мені за підтримку! Я просто розгубився. Червонів, щось пробував сказати. А він тримав мою руку і тихо дякував, старанно підбираючи українські слова.
Поговорили, багато про що. Мене вразила надзвичайна впевненість співбесідника в тому, що добро завжди перемагає. Що завжди треба надіятися, вірити і робити свою роботу. Добре робити свою роботу, ким би ти не був. І це сказала людина, яка в восьмирічному віці пережила жах депортації, створила сім'ю, виховала дітей і вернулася на батьківщину. А потім знову її втратила, та не втратила віри.
Все буде добре.
ironowl: Iron Owl (Default)
2017-05-18 06:09 pm

(no subject)

В маршрутному автобусі тільки й розмов про блокування вконтакту та ін. :)
ironowl: Iron Owl (Default)
2017-05-18 05:23 pm

Вінниця в кіно

Цікавий міні-проект Володимира Філатова - Фільми відзняті у Вінниці.
ironowl: Iron Owl (Default)
2017-05-18 04:54 pm
Entry tags:

Пів міліметра

Це відюшний слот MXM II.


От та, фігня показана стрілочкою, зміщує на якусь долю міліметра відюху в слоті. Що призводить до вельми цікавих і різноманітних ефектів - від миттєвого вирубання ноута до епізодичного зникання зображення.
До такого стану слот роздрочили прогрівасти, які загріли рідну відюху аж до деформації плати.
Трішки пластика нашкреблося краями звуженого прорізу відюхи і потрапило в слот.
ironowl: Iron Owl (Default)
2017-05-11 03:28 pm
Entry tags:

Мобільне мишеня

Десь з пів-року назад, знаючи мою любов для усіляких доісторичних IT-пристроїв, добрі люди подарували неробочий HP OmniBook 530. Ця машинка має цікаву особливість, характерну для періоду, коли Windows лише почала завойовувати собі місце на ноутбуках. В середині 90-х виробники ще не зовсім гарно собі уявляли, яким має бути пристрій позиціонування курсора для мобільних комп'ютерів. От і плодили трекболи, тачі, трекпойнти (в тому числі і на зворотньому боці кришки екрану), різноманітні сенсорні екрани і т.п. Ну і ось такі "мишенята" траплялися:


Коли мишка була непотрібна, вона ховалася в ніші корпуса. А коли натиснути спеціальну кнопку над правим верхнім кутком клави, пружина виштовхувала "мишеня" із ніші, так як зображено на фото. Ноут і мишка залишалися з'єднаними тонкою гнучкою пластинкою. Пластинка з'єднувалася з корпусом ноута і мишкою шарнірами, що давало змогу рухати "мишеня" по площі з радіусом приблизно 7см. Координата мишки відслідковувалася по величині висування пластинки із корпуса ноута та по куту її нахилу відносно бокової стінки. У цій приблуді було реалізовано повноцінний ємнісний сенсор, отож особливого геморою з точністю не було. Мишка має дві повноцінні копки.


Для зручності "спинка" мишки може підійматися:


В динаміці усе це господарство виглядає якось так:
ironowl: Iron Owl (Default)
2017-05-11 12:30 am

Струм в газах

Щойно із старшим робили домашню роботу по фізиці на тему "Струм в газах". В випадку його придурошного татка (себто мене), лабораторною роботою став похід за три кілометри до ЛЕП із лампою денного світла в руках. Вночі, звичайно.
ironowl: Iron Owl (Default)
2017-05-08 11:07 pm
Entry tags:

Сонячний колектор

За допомогою копродендритного методу ліплю сонячний колектор для підігріву води в бойлері.
На даний момент колектор виглядає так:


Обрізки як круглих так і квадратно-прямокутних труб, залишки OSB, рейок, ЕППС, обрізки металевих кутиків, частини жигулівської передньої підвіски та шмат бетону із старої відмостки детектед.
Колектор здатен обертатися навколо вертикальної осі, а також міняти кут нахилу відносно горизонтальної.
Коли я заливав плиту підлоги прибудови, запопадливо проклав дві нитки пластикових 20мм труб під нею. Фактично, вони сполучають кочегарку з ванною. Відстань від місця установки колектора до кутка ванної складає приблизно півтора метри. В кочегарці буде встановлено циркуляційний насос і розширювальний бачок. Ідея наступна - сонцем гріється вода в колекторі, циркуляційний насос качає її посередництвом усього плетива труб під хатою в теплообмінник бойлера. У мене є надія, що невелика теплопровідність стінок самих труб та їх теплоізоляція дозволять отримати температуру в теплообміннику бойлера вищу кімнатної.
Так як бойлер у мене самий звичайний, електричний, то прийдеться зварганити ще й контур опосередкованого нагріву. Планую зробити його із нержавіючої гофри довжиною метрів зо два. На щастя діаметр кришки бойлера відносно великий, щось близько 20см, а ТЕН нагрівача штирьовий: не заважатиме розташуванню ввідних штуцерів.
ironowl: Iron Owl (Default)
2017-05-08 06:39 pm
Entry tags:

Особенности питания модуля подсветки Lenovo Y50-70

Во время ковыряния в ноутбучных потрохах стараюсь обращать внимание на нераспаянные узлы и пытаюсь понять, почему в некоторых ревизиях материнок они есть, на других же отсутствуют.
Из недавнего.

Lenovo Y50-70, Compal LA-b111p. PU1203 (RT9297) и обвязка отстутствуют. Это ШИМ-ка преобразователя напряжения 5В->12В. Я так понимаю, предназначена она для запитки инвертора подсветки матрицы, когда ноут работает от батареи. Батарея в ноуте Li-Pol, 7,4В. Очевидно, матрице "не хватает" такого напряжения, вот ленововцы и подсуетились, организовали отдельный преобразователь. Но потом появились ревизии матриц менее привередливые к напряжению питания и преобразователь оказался не особо-то и нужным.
И тут я вспоминаю, как трахался с аналогичным ноутом меняя побитую матрицу. От сетевого источника ноут работал идеально, а от батареи светодиоды подсветки ощутимо мерцали. А время от времени подсветка выключалась вообще. И так на нескольких заведомо рабочих матрицах подряд. Тогда клиент прервал мои мучения - вариант питания от сети его устраивал и автономная работа не интересовала вообще. А сейчас ситуация немного прояснилась.
Отдельно отмечу вышеупомянутую ШИМ-ку, как неплохой вариант, когда нужно запитать 12В нагрузку от одной литиевой банки.
ironowl: Iron Owl (Default)
2017-05-04 03:11 pm
Entry tags:

Vector-R

А между тем, Vector-R полетел.
ironowl: Iron Owl (Default)
2017-04-21 08:08 am

Експериментальна установка

До попереднього.
Калориметр:
Калориметр

Нагрівач і термопара:
Нагрівач

Вся установка і одночасно частина нової лабораторії в прибудові:
Установка
ironowl: Iron Owl (Default)
2017-04-20 11:02 pm

Наука

Перевіряємо із старшим закон Джоуля-Ленца. Зварганили калориметр із пластикового стаканчика, поролону і шматків ЕППС. Нагрівач - двоватний резистор МЛТ, джерело живлення - бойовий лабораторник, температуру міряємо термопарою підключеною до контролера паялки.
ironowl: Iron Owl (Default)
2017-04-20 04:29 pm
Entry tags:

О номиналах

С некоторым удивлением встречаю на некоторых материнках номиналы резисторов из ряда Е96. Примеры - Compal LA-9532, LA-9631. Что интересно, в апнотах и даташитах чипов в обвязке которых встречаются сабжевые резисторы, явных требований к повышенной точности нет. "Approximately" там встречается заметно чаще. Да и на других платформах рассыпуха вокруг аналогичных чипов ставится из ряда Е48 а то и Е24.
Скорее всего разница по ценам между резисторами разных рядов или не существенна, или вообще отсутствует. Вот и.